V prírodnom prostredí Kúpeľov Lúčky na Vás čaká celoročne otvorený AQUA – VITAL PARK, ktorého súčasťou je vonkajší rekreačný bazén s teplotou vody 28– 33 °C s rozličnými atrakciami (vzduchové sedadlá, protiprút, vzduchové lehátka, vodná čaša, chrliče vody, podhladinové osvetlenie)i , vonkajší sedací bazén s liečivou minerálnou vodou s teplotou 36 – 38°C.K dispozíí je aj delený vnútorný liečivý minerálny bazén s teplotou vody 33 –35°C.

S bazénmi je priamo spojený vitálny (saunový) svet:

  • fínska sauna,
  • mentolová sauna,
  • rímsky kúpeľ s prírodnými inhalačnými esenciami,
  • Kneippov kúpeľ,
  • tepidárium,
  • turbo sprcha a sprcha – dážď.

Vo vitálnom svete sa využívajú éterické oleje – silice, zmesi prchavých látok, ktoré sa získavajú z rastlín. Tieto látky sú nositeľmi vône a majú liečivé účinky, pre ktoré ich ľudia s obľubou využívajú od nepamäti. V letnej sezóne bude otvorený nový wellness v dependance Liptov s finskou saunou, infrasaunou, s ochladzovacím bazénikom, s jacuzzi so slanou vodou. Dýchacie cesty si klienti môžu preliečiť v novej suchej aj mokrej soľnej jaskyni.

Liečivá termálna minerálna voda, ktorá už mnohým prinavrátila zdravie, pochádza z dvoch vrtov s teplotou 32 °C a 37 °C. V kúpeľoch sa liečia choroby pohybového ústrojenstva, ženské choroby , onkologické choroby, nervové ochorenia, , choroby z povolania, choroby tráviaceho ústrojenstva, choroby z poruchy látkovej výmeny a žliaz s vnútornou sekréciou, netuberkulózne choroby dýchacích ciest aj osteoporóza. Návštevníci si môžu zakúpiť veľké množstvo doplnkových liečebných procedúr, ktoré vykonáva kvalifikovaný zdravotnícky personál. V kúpeľnom parku je v letnom období v prevádzke minigolf, bowling a tenisové kurty.