História Krčmy Váh, nachádzajúcej sa v časti Vrbica, sa začala písať v roku 1920 a patrí tak medzi najstaršie v Liptovskom Mikuláši. Po 95 rokoch si zaslúžila rozsiahlu rekonštrukciu a dnes je tu opäť s jedinečnou atmosférou a príjemným posedením.
Cieľom Krčmy Váh je ponúknuť zákazníkovi širokú ponuku čapovaných a fľaškových pív, ktoré sú vyrábané tradičnou metódou varenia piva.

Cieľom Krčmy Váh je ponúknuť zákazníkovi širokú ponuku čapovaných a fľaškových pív, ktoré sú vyrábané tradičnou metódou varenia piva. V ponuke nájdete pivá od malých, stredne veľkých, ale aj remeselných pivovarov, ktorých na Slovensku pribúda čoraz viac. Pivo Vám predstavíme v celej jeho kráse, palete chutí, vôní a farieb. K dobrému pivku nepochybne patrí aj dobré jedlo, pri ktorom si každý pochutná ešte viac. V našej ponuke nájdete aj kvalitné sudove vína (Víno Levice).

V ponuke nájdete pivá od malých, stredne veľkých, ale aj remeselných pivovarov, ktorých na Slovensku pribúda čoraz viac. Pivo Vám predstavíme v celej jeho kráse, palete chutí, vôní a farieb. K dobrému pivku nepochybne patrí aj dobré jedlo, pri ktorom si každý pochutná ešte viac.
Krčma Váh disponuje celkovou kapacitou až 70 miest v nefajčiarskom prostredí a 30 miestami na letnej terase. Rôzne pripravované akcie, či koncerty budete môcť nájsť pravidelne v sekcii „akcie“, či na FB stránke

Ponuka piva

Cieľom Krčmy Váh je ponúknuť zákazníkovi širokú ponuku čapovaných a fľaškových pív, ktoré sú vyrábané tradičnou metódou varenia piva. V ponuke nájdete pivá od malých, stredne veľkých, ale aj remeselných pivovarov, ktorých na Slovensku pribúda čoraz viac.

Svijanská Desítka 10°Svetlé výčapné, Svijany CZ, obsah alkoholu 4,0 %

Vyrobené tradičným technologickým postupom obvyklým pre výrobu českého piva, 4x chmelené.

Postřižinské pivo 11°Svetlý ležiak, Nymburk CZ, obsah alkoholu 4,7%

11 stupňové stredne až hlboko prekvasené pivo s plnou chuťou, vysokou rezkosťou a čistou chmeľovou arómou. Výrazná lahodná horkosť nabáda k dalšiemu dúšku.

Plzenský Prazdroj 12°Svetlý ležiak, Plzeň CZ

Pilsner Urquell je plné, chuťovo a aromaticky bohaté pivo. Chuť piva Pilsner Urquell začíná jemnou, ale výraznou horkosťou danou použitím žateckého chmeľu, ktorá sa vzäpetí snúbi s karamelovou sladkosťou plzenského sladu.

Urpiner Premium 12°Svetlý ležiak, B. Bystrica SK

Tento svetlý ležiak je typický vyšším obsahom alkoholu a chuťovou plnosťou. Vhodne kombinuje sladovú a chmeľovú chuť so strednou až silnou rezkosťou. Výrazná farba a lahodný pocit, ktorý zanecháva v hrdle, dopĺňajú buket tohto silného piva.

ONE MORE IPA 11° Single Hop CitraSvetlé pivo typu India Pale Ale, Single Hop, IKKONA Lietajúci pivovar SK, obsah alkoholu 4,8%

Toto pivo  priam vyniká typickou chmeľovou vôňou po odrode chmeľu Citra. Dominantná je citrusová aróma spojená s jemnými náznakmi citrusových plodov ako sú citróny, mandarínky, pomaranče, ale aj iné. V chuti je IPA príjemne horká.

Weizen 12° KalteneckerPšeničné svetlé kvasinkové pivo, Rožňava SK, obsah alkoholu 4,7%

Má príjemnú arómu, ktorú okamžite sprevádza chuť citrusových plodov, muškátu, vanilky, banánov, až po končiacu jemne kyslú osviežujúcu chuť citrónov. Pivo, ktoré má byť mútne a kyslé.

Black Magic Woman 12°Tmavé pivo typu Premium Pils Dark, IKKONA Lietajúci pivovar SK,obsah alkoholu 5,0 %

Vôňa je sladová s čokoládovými tónmi a tónmi po silne pražených sladoch. V chuti sa prejavuje príjemný pomer zloženia sladov, pivo prekvapí svojou jemnosťou, ale zároveň aj horkosťou, ktorá sa začne rozplývať na jazyku po prvom prehltnutí.

Brokát Dark Lager 13°Tmavý ležiak, Kaltenecker Rožňava SK, obsah alkoholu 5,5 %

Pivo má výraznú, ale harmonickú chuť po káve a horkej čokoláde. Toto pivo získalo množstvo významných ocenení na medzinárodných degustačných pivných súťažiach a bolo v Anglicku zaradené do lexikónov medzi najlepšie pivá na svete.

Red VIRGIN IPA 13°Polotmavé pivo typu „India Pale Ale“, IKKONA Lietajúci pivovar SK,obsah alkoholu 5,5 %

Vôňa po citrusoch je nevtieravá, ale zároveň výrazná. Postupne dominujú ovocné a karamelové tóny. V chuti prekvapí jemná grapefruitová horkosť, ktorá je v harmónii s chuťou karamelových cukríkov a zrelého červeného ovocia.

Pardubický Porter 19°Tmavé, Pardubice CZ, obsah alkoholu 8,0 %

Zložením starostlivo vybraných štyroch druhov sladov, trikrát dlhšou dobou zretia ako u klasických ležiakov a ďalšími špeciálnymi postupmi pri výrobe, získava pivo PORTER charakteristickú tmavú, takmer čiernu farbu, hustú penu a vyznamenáva sa veľmi lahodnou, sladovo sladkastou chuťou. Pivní znalci ocenia čokoládové a karamelové tóny s jemným čerešňovým dotykom. Vďaka tomu, je PORTER jediné pivo, ktoré sa priamo odporúča k sladkostiam.