Letná dovolenka v stredisku Jasná Nízke Tatry neponúka len čistý čerstvý vzduch, horské slnko, relax a tie najkrajšie výlety na Slovensku, ale aj možnosť získať kondičku hneď niekoľkými spôsobmi. Pohyb na čerstvom vzduchu si určite užije celá rodina! Jasná Nízke Tatry je jedinečným miestom s modernými športovými možnosťami pre každého.

Strávte letný čas u nás, užite si kopec srandy a zažite leto na Slovensku ako nikdy predtým!

PREVÁDZKA LANOVIEK JAR/LETO 2017

Jasná Nízke Tatry ponúka veľký počet trás pre pešiu turistiku a treking s rôznymi úrovňami obtiažnosti, od náročných, kde sa vyžaduje určitý stupeň prípravy až po tie, ktoré sú určené pre rodiny s deťmi, prípadne začiatočníkov. Vyberte si podľa vašej fyzickej kondície a v prípade, že sa v horách necítite ako doma, využite služby horských vodcov, vďaka ktorým sa vaše aktivity v horách, stanú bezpečným dobrodružstvom. Ponúkame vám jednodňové ľahšie pešie horské túry i viacdňové stredne ťažké až ťažké vysokohorské túry.

Ak sa inšpirujete našou ponukou a príjmete pozvanie do sveta ticha, objavíte nádherný dar, ktorým príroda obdarila Demänovskú dolinu a Nízke Tatry.

Jedinečným zážitkom je výlet lanovkami na hrebeň Nízkych Tatier.

Letný čas na horách, horské slnko a ten najkrajší výhľad na Slovensko si užijú všetky vekové kategórie. Pestrá príroda i pestrá ponuka služieb čaká len na Vás!

csm_turisticka_mapa_web_d03522c61b

V preklade znamená severská chôdza. Je to bežná chôdza so špeciálnymi paličkami. Hlavný rozdiel je v aktívnom zapájaní horných svalových partií. Tak sa z chôdze stáva vysoko účinná tréningová metóda. Je určená pre začiatočníkov, ľudí v pokročilom veku ako aj pre výkonnostných športovcov.

Pri tejto tréningovej metóde zapájame viac ako 90% svalov tela a naša spotreba energie stúpa až o 40%. Výhodou oproti klasickej chôdzi je menšia záťaž dolných kĺbov v súčinnosti s účinnejším „spalovaním” kalorií. Vysokohorské prostredie je ideálnym miestom pre Nordic Walking. Pri tréningu v tomto prostredí sa telo učí účinnejšie využívať kyslik. Tento efekt sa však prejaví až pri dlhšom pobyte vo vyššej nadmorskej výške. Nechajte si pripraviť tréningový program od skúseného inštruktora a začnite s Nordic walkingom v Jasnej.

Iné pozitívne stránky Nordic Walkingu:

 • zvyšuje pohyblivosť chrbtice
 • šetrí kĺby a kolená
 • zvyšuje istotu chôdze
 • uvoľňuje svalové napätie v oblasti chrbta a ramien
 • zlepšuje kondíciu, pohyblivosť a krvný obeh
 • spaľuje sa až 400 kalorií za hodinu (normálna chôdza 280 kalorií)

TRASY

1. Okolo Vrbického plesa

obtiažnosť: ľahká

Túto trasu nájdete v Jasnej, za hotelom Grand Jasná. Je vhodná pre začiatočníkov ako aj stredne pokročilých. Začiatok okruhu nájdete pri drevennom mostíku v južnej časti plesa. Okruh je nenáročný bez výrazného prevýšenia. Ak by mal Váš tréning mať charakter aeróbnej činnosti (odbúravate tuky) mali by ste okruh absolvovať minimálne 3 krát.

Východiskové miesto: Wellness Hotel Grand Jasná
Prevýšenie: max 8 m
Dĺžka okruhu: 0,8 km
Dĺžka trvania: 10 min
Vzdialenosť od Hotela Grand: 200 m

2. Biela púť – Ostredok a späť

obtiažnosť: stredná

Nástup na túto trasu sa nachádza na hlavnej príjazdovej ceste do Jasnej. Kúsok od rázcestníka Biela Púť – Otupné. Nájdete ho pri informačnej tabuli. Táto trasa je špecifická rovnakou cestou návratu. Vedie po stopách hrdinov SNP a končí pri symbolickom cintoríne. Trasa vedie po hrebeni Ostredku a poskytuje výnimočné výhľady na lyžiarske stredisko Jasná ako aj na bočný a hlavný hrebeň Nízkych Tatier.

Východiskové miesto: Wellness Hotel Grand Jasná
Prevýšenie: 150m
Dĺžka okruhu: 3,5 km
Dĺžka trvania: 45 min
Vzdialenosť od Hotela Grand: 300m

3. Cez Zadné vody

obtiažnosť: ťažká

Trasa začína a končí pri Vrbickom plese. Za nástupné miesto môžete považovať drevený mostík v južnej časti plesa. Z tohto miesta sa vyberiete v pravo cez mostík a po 15m odbočíte v pravo smerom na juh. Kamenistou cestou zídete až k drevenému posedu. Na tomto mieste treba odbočiť doľava a miernym stúpaním sa dostať až k ceste ktorá vedie opäť na sever. Touto cestou budete stúpať pričom po ľavej strane budete mať údolie potoka v jednom mieste aj malé pliesko. Stúpať budete cca 30-35min. až kým nenarazíte na drevený most ponad potok. Za mostíkom sa napojíte na cestu ktorá Vás privedie až k Mikulášskej Chate a Vrbickému Plesu.

Východiskové miesto: Wellness Hotel Grand Jasná
Prevýšenie: 200-250 m
Dĺžka okruhu: 6 km
Dĺžka trvania: 1h až 1h 20 min
Vzdialenosť od Hotela Grand: 200 m

4. Hrebeňová

obtiažnosť: ľahká

Od TATRY MOTION Záhradky smerujete dole do doliny Demänová, popri potoku až po zjazdovku Lúčky po pravej strane. Tu prejdete na hornú časť zjazdovky k výstupnej stanici vleku. Odtiaľ vedie chodník priamo po hrebeni až po zjazdovku Turistická v oblasti Záhradky. Zjazdovkou sa vrátite späť k miestu štartu.

Východiskové miesto: Záhradky
Prevýšenie: 150 m
Dĺžka okruhu: 3,5 km
Dĺžka trvania: 40 min

5. Športová

obtiažnosť: stredná

Od TATRY MOTION Záhradky smerujete dole do doliny Demänová, popri potoku až po zjazdovku Lúčky po pravej strane. Pokračujete nižšie až k bungalovom lúčky. Po cca 60m sa dostanete na lúku s označením Náučného chodníka. Za tabuľou odbočíte vpravo, odkiaľ vedie chodník k Turistickej zjazdovke. Po napojení na širokú lesnú cestu odbočíte vpravo. Vyústenie chodníka je Turistická zjazdovka, ktorou sa dostanete späť na Záhradky.

Východiskové miesto: Záhradky
Prevýšenie: 200 m
Dĺžka okruhu: 3,9 km
Dĺžka trvania: 1h 15 min

 

Mountain káry Biela Púť v prevádzke od 17. 6. 2017, Mountain káry Chopok a Krupová v prevádzke od 1. 7. 2017.

Mountain káry sú zábavné a hlavne jednoduché na ovládanie. Sú vhodné pre všetky vekové kategórie, od detí vo veku 12 rokov až po dôchodcov. Pri svojej jazde máte k dispozícii dve brzdy na regulovanie rýchlosti, čo vám zaručí jednoducho a bezpečne zdolávať zákruty a nástrahy trate.

V Jasnej máte možnosť zjazdu na káre s prevýšením až 662 metrov a zároveň si užívať panoramatický výhľad na prekrásny Liptov. Jednoducho zábava pre každého.

Jazdy na horských kárach sú rozdelené na dva druhy podľa obtiažnosti. V prípade, že máte záujem o adrenalínovú rýchlostnú jazdu po náročnejšom teréne, tak vyskúšajte jazdu z Chopku na Priehybu. Ak by ste hľadali zábavku pre celú rodinu, tak príďte vyskúšať trať z Kolieska na Bielu Púť.

MOUNTAIN KÁRY – KRUPOVÁ

 • NOVINKA LETA 2017
 • štart z Kosodreviny na Krupovú
 • horská terénna trať dlhá 2600 m
 • jazda možná od 12 rokov. Pre deti do 15 rokov len v sprievode dospelej osoby
 • stredna náročná trať pre milovníkov hôr a adrenalínu

MOUNTAIN KÁRY- BIELA PÚŤ

 • štart z Kolieska na Bielu Púť
 • bezpečná a nenáročná trať dlhá 816 m
 • jazda na kárach: od 12 rokov
 • Ponúka zaujímavú skúsenosť pre celú rodinu v prekrásnom horskom prostredí. Stačí sa vyviezť lanovkou na Koliesko, prípadne prísť priamo na štart po vlastných

MOUNTAIN KÁRY – CHOPOK

 • štart z Chopku na Priehybu
 • horská terénna trať dlhá 4350 m
 • jazda možná od 12 rokov. Pre deti do 15 rokov len v sprievode dospelej osoby
 • adrenalínoví nadšenci majú možnosť zdolať Chopok z výšky 2004 m.n.m. Stačí sa vyviezť lanovkou Na Chopok k Rotunde alebo prísť priamo na štart po vlastných
 • Zjazd na horskej káre na trati Chopok – Priehyba trvá 45 min. Predĺženie jazdy na káre je spoplatnené poplatkom 6€ za každú začatú polhodinu. Poplatok pri predĺžení jazdy, je zákaznik povinný uhradiť v cieli trate na Priehybe.

Užite si neopakovateľný zážitok počas jazdy na horskej káre z Kolieska na Bielu Púť, z vrcholu Chopku na Priehybu alebo z Krosodreviny na Krupovú.

Mountain káry sú v dennej prevádzke od 10:00 do 17:00, v závislosti od počasia.

* v prípade zlého počasia a poveternostných podmienok budú všetky atrakcie Tatry Motion zatvorené.

O Demänovskej doline sa oddávna povrávalo, že skrýva mnoho drahocenných pokladov. Nikto sa k nim však neodvážil dostať, pretože ich vraj stráži drak. Aká je pravda?

Lesným strážcom chrániacim poklady celej Demänovskej doliny je milý kamarátsky DRAK DEMIÁN. Pripravte sa na putovanie po Demiánových stopách. Netreba sa ničoho báť, pri putovaní spoznáte tajomstvá horskej prírody a zabavíte sa s vaším novým kamarátom – legendou Demänovskej doliny.

RODINNÉ DOBRODRUŽSTVO V NOVOM DRAKOPARKU CHOPOK

Obľúbená rodinná hra v prírode Vás zabaví novými úlohami. Drakopark nie je nejaký uzatvorený park, je to hravé putovanie lanovkami, pričom na každej nástupnej a výstupnej stanici lanoviek nájdete úlohy. Je výnimočný v tom, že na siedmich stanovištiach úloh vás privítajú umelecké sochy dráčikov, ktorí držia knihu, v ktorej keď polistujete, úlohu sa dozviete. Dráčiky sú dielom umeleckého kováča Vladimíra Eperješiho, tvorcu draka Demiána na Chopku. Každý z nich je jedinečný, môžete sa pri nich odfotografovať a odniesť si tak domov jedinečnú pamiatku z Jasnej.

Rodinná hra Drakopark Chopok, je zaručenou zábavou na čerstvom horskom vzduchu, pre veľkých aj malých. Stačí postupovať podľa mapy, ktorú nájdete v brožúrke Drakopark Chopok. Na začiatku riešenia úloh si  zvolíte ich náročnosť. Na svoje si tak prídu maličkí aj veľkí kamaráti draka Demiána a dobrodružstvo sa môže začať.

Priateľský drak Demián sa už teší na svojich kamarátov, ktorí sa vydajú po jeho stopách. Na Južnej strane Chopku, na lanovke A5 Krupová – Kosodrevina, nájdete jedinečnú Drakoparkovskú gondolu, ktorou sa môžete voziť počas celého leta.  Gondolou sa môžete previezť aj keď putujete zo severnej strany Chopka. Jazdy piatimi lanovkami na opačnú stranu kopca sú zahrnuté v cene lístka Chopok package. 

Brožúrku dostanete zadarmo k detskému lístku v Infocentre Biela Púť, v pokladni lanovky Biela Púťv pokladni lanovky Chopok Juh alebo aj v pokladni Záhradky.

Ak deti s pomocou rodičov vylúštia aspoň TRI ZÁHADY v brožúre Drakopark Chopok, odmena ich neminie!

Tú si môžete vyzdvihnúť v infocentre na Bielej Púti, v pokladni lanovky Chopok Juh alebo na pokladni Záhradky.

LOKALITY KDE NÁJDETE JEDNOTLIVÉ ÚLOHY

1. Pri jazierku na Bielej Púti, 1117 m n.m.
2. Pri preliezke na Bielej Púti, pri Hoteli Pošta **** 1117 m n.m.
3. Pri reštaurácii Happy End, 1117 m n.m.
4. Pri Vrbickom Plese, 1113 m n.m.
5. Pri nástupnej stanici lanovky TWINLINER, 1226 m n.m.
6. Pri FUNIBARE na Priehybe, 1342 m n.m.
7. V reštaurácii Rotunda, 2004 m n.m.
8. Chopok Rotunda, 2004 m n.m.
9. Pri reštaurácii Kosodrevina, Chopok Juh, 1488 m n.m.
10. Na Krupovej, Chopok Juh, 1084 m n. m.

OKREM RIEŠENIA ÚLOH NA VÁS ČAKAJÚ AJ DETSKÉ ATRAKCIE

  • Drevená prekážková dráha DRAČIA OBRATNOSŤ Biela Púť
  • Dračia VEŽA Priehyba
  • DRAKOLEZ Kosidrevina Chopok Juh
  • Veselé písmená DRAKOPARK CHOPOK na Priehybe
  • Bungee trampolína na Priehybe
  • Drevené vyrezávané sochy zvierat z Nízkych Tatier
  • Pieskovisko na Priehybe
  • Dračie VAJÍČKO Happy End Biela Púť
  • Dračie VAJÍČKA Priehyba
  • Hojdačky na Kosodrevine
  • Trampolína pri reštaurácii KOSODREVINA
  • a mnoho ďalších atrakcií