logo wifi pointNOVINKA LETA 

Zdieľaj svoje zážitky vďaka WIFI s Liptov Region Card ZADARMO

as

Hrabovo bolo oddávna známym miestom rekrácie pre obyvateľov Ružomberka a okolia. Návštevníci doliny prichádzajú za účelom oddychu, športu, zábavy a adrenalínu. Vybudovaním kabínkovej lanovky a následne lyžiarskeho strediska sa Hrabovská dolina stala známou i za hranicami Slovenska.
V lete je Hrabovská dolina plná aktivít a zábavy v prírode pre všetkých.

8 miestna kabínková lanovka, dĺžka 1770m, prevýšenie 415m, vrchol 960 /m.n.m./

LANOVKA v lete

Prevádzkové podmienky

Prepravné sa nevracia pri zlom počasí, strate, chorobe, výpadku elektrickej energie a odstavení zariadenia. V cene lístka nie je zahrnuté poistenie.

Návštevník je  v prípade vyzvania obsluhou LDZ povinný  preukázať sa platným lístkom. Ak obsluha LDZ zistí, že klient jazdí na neplatný alebo neoprávnene zľavnený lístok, tento mu bude odobratý bez nároku vrátenia peňazí. Za stratu lístka prevádzkovateľ nezodpovedá. 1. Ružomberská lyžiarska, a.s., si vyhradzuje právo na zmeny taríf prepravných lístkov. Návštevníci sa pohybujú po stredisku na vlastnú zodpovednosť, sú povinní uposlúchnuť pokyny zamestnancov spoločnosti 1. Ružomberská lyžiarska, a.s.

TARZANIA Hrabovo sa nachádza, v blízkosti nástupnej stanice lanovky na Malinô Brdo kúsok od centra Ružomberka a svojou celkovou dĺžkou 1110 m je najväčším lanovým parkom na Slovensku. V areáli nájdete čiernu, červenú, modrú a detskú trasu. Neváhajte a vyskúšajte si najdlhší ZIP LINE na Slovensku.

tarzaniaTARZANIA Východ

  • Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 155m.
  • Červená (dlhšia) trasa meria 310m.
  • Čierna trasa 340m.
  • Detská trasa 160m
  • ZIP LINE 300m

 

TARZANIA Západ

  • Modrá (kratšia a lahšia) trasa meria 265m.
  • Červená (dlhšia) trasa meria 470m.
  • Čierna trasa 390m.

 

Celková dĺžka lanového parku + ZIP LINE – 1110m

Svojou dĺžkou 300m je najdlhšia na Slovensku. Zažijete poriadnu dávku  adrenalínu a zábavy.

V letnej sezóne 2009 bol otvorený v stredisku nový Bike Park, ktorý sa s celkovou dĺžkou trás viac ako 10 km sa zaradil medzi top bikerské parky na Slovensku.

K dispozícii je až 10 trailov pre zjazd na horských bicykloch odstupňovaných podľa náročnosti. Najťažšia, downhillová zjazdovka, spĺňa medzinárodné kritériá a s dĺžkou 2 200 m prekoná výškový rozdiel približne 400 m.

Okrem trás pre zjazdové bicyklovanie sú súčasťou parku aj úseky vhodné pre jazdu na horských terénnych kolobežkách. Bicykel, resp. kolobežku vám na štart pohodlne vyvezieme na 8-miestnej kabínkovej lanovke.

V prípade, že nedisponujete špeciálnym zjazdárskym bicyklom, v údolnej stanici kabínkovej lanovky sa nachádza požičovňa a predajňa značkových bicyklov a vybavenia.

mapa

Poďte sa aj vy zabaviť na našich špeciálnych kolobežkách! K dispozícii sú vám dve trasy – asfaltová s dĺžkou 5 km (biela) pre menej skúsených a deti, a Rookie Line (zelená) pre odvážnejších.

Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu z Maliného Brda. Výbava zahŕňa aj ochrannú prilbu a cyklistické rukavice.

Viac informácií o cenách nájdete tu. 

Chcete vyskúšať niečo netradičné? Vyvezte sa pohodlne 8-miestnou kabínovou lanovkou a zažite adrenalínovú jazdu na horských kárach z Maliného Brda. Ak s kárami nemáte veľa skúseností a nechce sa vám podávať veľké výkony, vhodná je pre vás asfaltová cesta s dĺžkou 5 km. Tí odvážnejší môžu skúsiť Rookie Line, čo je jednoduchá trasa v rámci Bike Parku.

Viac informácií o cenách za zapožičanie horských kár nájdete tu.  

Pri tejto novej športovej zábave chodíte po vodnej hladine vo veľkej nafúknutej priehľadnej guli – aquazorbe. Jeho priemer sú dva metre a len na vašich pohyboch záleží, kam bude smerovať. Hoci na chodení po vode treba určitú prax, rýchlo si nájdete systém, ako to úspešne zvládnuť a zabaviť sa.Bližšie informácie TU:
Kyslíková trasa je vybudovaná pre možnosť športového vyžitia a zlepšenie kondície všetkých vekových kategórií – návštevníkov Hrabova. Dráha meria 1,3 kilometra a pozostáva zo šiestich stanovísk s rôznymi drevenými cvičebnými prvkami – prekážkami, na ktorých sa dajú precvičiť jednotlivé partie tela. Inštalované sú šikmá rebrina, kladina, bradlá, lavica na posilnenie brušných svalov či prekážky na preskakovanie. Pri každej prekážke návštevník nájde popis správneho cvičenia.
Požičovňa člnkov pod dohľadom inštruktora je v prevádzke od júla do konca augusta. Pri veslovaní na člnkoch zažijete romantiku a pravú vodácku atmosféru. Počas veslovania môžete z člnku pozorovať pstruhy a kapre, ktoré sa v jazere vyskytujú v hojnom počte. Priamo pred Apartmánmi Hrabovo sa dá člnkovať v pripravených nových vesliciach pre štyri osoby.
Kontakt:Tel.: +421 903 130 223, +421 44 486 03 53  E-mail: recepcia@apartmanyhrabovo.com 
Ideálna rodinná prechádzka okolo vodnej nádrže. Na jednotlivých stanovištiach sú umiestnené informačné panely, ktoré poukazujú na okolitú faunu a flóru.
Nádrž je situovaná v nádhernom prostredí Hrabovskej doliny s rozlohou 1,8 ha a hĺbkou 7 – 10 m. Priehrada predstavuje ideálne miesto pre rodinnú rybačku.V nádrži sa vyskytuje pstruh potočný, pstruh dúhový, ostriež, jalec hlavatý, kapor rybničný.
Revír: Hrabovský potok 3-1000-4-3 Lososový-PCHRO Hrabovský potok od ústia do rieky Váh v Ružomberku po teleso vodnej nádrže Hrabovo.
Cenník rybárskych povoleniek na Liptove: hosťovací lístok – Slovenský občan 7€/deň, hosťovací lístok –  Cudzinec 16,60€/deň