Chata je učupená v lone krásnej prírodnej scenérie Západných Tatier, obkolesená Babkami, Malou a Veľkou kopou, Ostrým, Sivým vrchom.

Zároveň je ideálnym východiskom hrebeňových túr, ktoré začínajú na vrchole Babiek (1 566 m n.m.), pokračujú Ostrým a Sivým vrchom cez Brestovú, Salatín, Pachoľu, Baníkov a končia na Kasprovom vrchu v Poľských Tatrách.

Chata má kapacitu 30 lôžok, rozdelených do troch izieb po 10 lôžok. Chata je oficiálne otvorená, len počas víkendov, a to od piatku 17:00 – nedele 15:00 hod. V prípade objednávky ubytovania u chatára je možnosť ubytovania aj v týždni, ktorúkoľvek ročnú dobu. V mesiacoch júl – august býva chata v nepretržitej prevádzke. O podmienkach a pravidlách ubytovania sa informujte u chatára.

V chate je možnosť prípravy jedál z vlastných zásob v kuchyni so šporákom a varičom. Kuchynský riad na varenie, taniere a hrnčeky a čistiace prostriedky sú k dispozícii.

Chata pod Náružím a okolie Červenca poskytuje veľa možností na organizovanie športových akcií a pretekov, ktoré majú niekoľkoročnú tradíciu. Najznámejšie sú lyžiarske preteky pod názvom “Cena Červenca”, ktoré sa konajú už od roku 1970. Okrem toho sa pravidelne organizujú výstupy na Sivý vrch, na Baníkov, či celoslovenské preteky v behu do vrchu pod názvom “Choď ako môžeš”. Horolezci už niekoľko rokov organizujú tradičné preteky v skialpinizme známe pod názvom “Bokami Západných Tatier”.

Dostupnosť:
Na autobusovej stanici v Liptovskom Mikuláši nastúpite autobus Liptovský Mikuláš – Jalovec, ktorý vás odvezie na konečnú zástávku v dedinke Jalovec. Odtiaľ cca 30 minút na otočku pod Bobroveckú Vápenicu.

Potom po modrej značke, pri odpočívadle pod Babkami pokračujete zeleným značením cca 1,30 – 2 hod. (v letných mesiacoch) najprv chodníkom, potom lesnou cestou až ku chate v nadmorskej výške 1420 m n.m..

Najkrajšia, ale fyzicky náročnejšia prístupová cesta vedie z Bobroveckej Vápenice po modrej značke. V lese odbočuje neznačkovaný chodník cez “Biele studnice”, ďalej pomedzi bralá Sokola a Mnícha, cez reťaze (ťažší úsek zabezpečený reťazami) a napája sa na hlavnú prístupovú cestu v Nižnom Červenci (15 min. do chaty). Túto cestu doporučujeme len so znalým sprievodcom.