14 bazénov, 26 šmýkačiek a toboganov, zábavné atrakcie, celodenné programy, reštaurácie, wellness a iné.

Tatralandia sa od leta 2016 stala najväčším areálom vodnej zábavy s ubytovaním v Strednej Európe a zároveň jediným, kde si môžeš aj zasurfovať. Nachádza sa v regióne Liptov – oblasti s množstvom kultúrnych pamiatok, svojráznou ľudovou kultúrou a folklórom, ktorú obklopujú najväčšie slovenské hory – Vysoké a Nízke Tatry, Veľká a Malá Fatra, Chočské vrchy.

Objavte toto miesto plné dobrodružstva a zábavy, ktorého súčasťou  je Aquapark Tatralandia, s celoročným prímorským rajom Tropical Paradise, svetom miniatúr Tatrapolis, aj ubytovacím komplexom Holiday Village Tatralandia.

Na to aby ste si užili Tatralandiu, jeden deň nestačí. Je totiž ideálnym miestom na letnú aj zimnú dovolenku pre všetky vekové kategórie.  Počas letnej sezóny si na svoje prídu malí aj veľkí v 14 bazénoch s morskou, termálnou aj čírou vodou. Nudiť sa určite nebudete vďaka 26 toboganom a šmýkačkám, atrakciám, celodennému programu s animačným tímom , či letným eventom.  A keby náhodou pršalo, tak sa stretneme pod priehľadnou strechou celoročného Tropical Paradise, kde teplota vody ani vzduchu neklesá pod 30 °C.

Letom sa však zábava v Tatralandii nekončí. Počas celého roka sa okrem slnenia pod palmami môžete vyšantiť na 6 toboganoch,  zrelaxovať v 10 bazénoch, užívať si blahodárne účinky thalasso terapie, zregenerovať svoje telo v Keltskom saunovom svete a načerpať stratené sily vďaka masážam, zábalom a kúpeľom vo Wellness Paradise. Tí ktorí túžia užívať si pravú zimu, len nasadnú do skibusu, ktorý ich pohodlne prepraví do najvychytenejšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku – Jasná Nízke Tatry.

Jednoducho zábava, relax a dobrodružstvo 365 dní v roku na jednom mieste. V Tatralandii.

Thermal pool

Vonkajší športový bazén Thermal Pool s termálnou vodou prešiel pred zimou 2014/2015 výraznou úpravou. Rozdelením na dve časti vznikla športová časť s nižsou (36 ˚C)a relaxačná časť s vyššou teplotou vody (40 ˚C). Obe časti bazéna boli podrobené komplexnej stavebnej rekonštrukcii vrátane osadenia úplne novej technológie. Vzduchové masážne ležadlá, sedadlá a vyvieračka umocnia relaxačnú atmosféru práve v tejto termálnej vode. Voda, ktorá je do vonkajšieho Thermal Pool privádzaná z vrtu z hĺbky viac ako 2,5 km o teplote 60,7 ˚C, má medzi vodami Liptova osobitné postavenie. Je v nej časť morských vôd z paleogénneho mora, ktoré bolo na území Liptovskej kotliny už pred 40 miliónmi rokov. Minerálna voda Tatralandie pôsobí blahodarne na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Plocha: 433,8 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 35,2 x 14,2 m
Objem vody: 432 m3

White lagoon

Bazén, ktorého voda je zložením takmer identická s Jadranským morom. Teplá slaná voda s teplotou 34–36°C pôsobí na organizmus očisťujúco. Minerály na pokožke kryštalizujú a soľ pokožku vyhladí a upokojí.  Kúpanie v slanej vode aktivuje regeneračný a revitalizačný proces v bunkách, zvyšuje koncentráciu železa v krvi. Slaná voda je okrem toho prirodzene antiseptická, likvidujúca mikroorganizmy, ktoré sa bežne vyskytujú v bazénovej vode, a tým je zdravšia. Užite si skutočnú terapiu slanou vodou(thalasso therapy).

Plocha: 128 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 15 x 8 m
Objem vody: 141 m3

Bubble pool

Ďalší bazén s unikátnou ohrievanou morskou vodou s teplotou 34–36°C, v ktorom môžete podporiť detoxikáciu svojho organizmu a posilniť svoju imunitu. Celé telo vám vymasírujú vodné trysky na masážnej lavici, masážnych ležadlách a pod vzduchovým gejzírom. Thalsso therapia pomáha aj pri problémoch s pleťou, zlepšuje krvný obraz, celulitídu a pomáha pri reume a športových zraneniach. Slaná voda má prirodzene dezinfekčný účinok a posilňuje imunitu.

Plocha: 146 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 15 x 11 m
Objem vody: 161 m3

Paradise pool

V bazéne s čírou vodou s teplotou 34–36 °C sa vaše telo dokonale uvoľní. Ležadlá, trysky a masáže sú súčasťou vodnej relaxačnej cesty. Priamo z bazéna máte výhľad na repliku španielskej Galeony – lode, ktorú často využívali piráti. Celú horúcu atmosféru si môžete vychutnávať pri vychladenom drinku z vodného baru Barbados.

Plocha: 149 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 20 x 8 m
Objem vody: 164 m3

Tropical pool

Bazén s čírou vodou s teplotou 34–36 °C ponúka relax a terapii vodou. Na vzduchových sedadlách, masážnej lavici alebo pod vzduchovým gejzírom si môžete vymasírovať zadnú časť tela, chrbát aj nohy. V príjemne teplej vode sa uvoľníte a v tieni veľkej pirátskej lode definitívne zabudnete na každodenné problémy.

Plocha: 159 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 12,7 x 12 m
Objem vody: 175 m3

Snorkeling pool

Dobrodružstvo a zábavu zažijú malí aj veľkí pri skúmaní skutočného podmorského sveta v šnorchlovacom bazéne. Komu by sa málilo skúmanie rybičiek a koralov, určite si príde na svoje pri podvodných hrách a hľadaní strateného pokladu. V bazéne je číra voda s teplotou 34–36°C

Plocha: 42 m2
Hĺbka: 120 cm
Rozmery bazéna: 9,3 x 6 m
Objem vody: 50 m3

Ocean

V krytom bazéne s čírou vodou teploty 32°C si popri výhľade na Tatry vychutnáte vodné masáže, postele, chrliče, bublinkovače, masážne trysky  alebo plaveckú časť s protiprúdom.  Wellness atmosféru wellnessu príjemne dotvára podvodné osvetlenie.

Plocha: 202 m2
Hĺbka: 120 cm
Rozmery bazéna: 11 x 18,4 m
Objem vody: 243 m3

Detský bazén pirátov

Bazén pre najmenších v krytej časti areálu Karibik má príjemných 32°C a číru vodu. Deti sa vybláznia v Jumbo hrade, vodnej priekope so šmýkačkami, exotickými zvieratkami a palmami. Rodičia ich pri zábave môžu sledovať a odpočívať na ležadle  pri bazéne.

Plocha: 90,5m2
Hĺbka: 30 cm
Rozmery bazéna: 8 x 11,3 m
Objem vody: 27 m3

Niagara pool

Vonkajší  bazén s teplotou vody 30°C je Vám k dispozícii počas celého roka. Zdravie si utužíte vďaka blahodárnym účinkom termálnej vody na pohybové a dýchacie ústrojenstvo.

Plocha: 399,6 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 33,3 x12 m
Objem vody: 440 m3

Pool 21 atractions

Letný bazén, v ktorom vás okrem ohrievanej vody s teplotou od 28 do 32 °C  čaká 21 atrakcií ako napríklad detská trojšmýkačka, vodné hojdačky, vodný dáždnik, umelý dážď, vzduchové gejzíry, sedenia a lehátka, chŕliče, clony, masážne státia, masáže chrbta a nôh.

Plocha: 312,5 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 25 x 12,5 m
Objem vody: 344 m3

Amazonia

Detský bazén, ktorý vašim najmenším poskytne osvieženie a zábavu počas horúcich letných dní.   Topický hrad s palmami, hadom, mini toboganom Wood Splash a šmýkačkou Amazonia, voda s teplotou 30 – 33 °C a rozloha viac ako 300 metrov štvorcových – to je vodný raj pre každého malého návštevníka Tatralandie.

Plocha: 300 m2
Hĺbka: 30 cm
Rozmery bazéna: priemer 19 m
Objem vody: 90 m3

Swimming pool

Keď sa nasýtite letnej zábavy v Tatralandii, je najvyšší čas si poriadne zašportovať. Ideálny priestor vám pripraví 25 metrov dlhý klasický plavecký bazén s dráhami pre športovcov s teplotou vody 24 – 26 °C.

Plocha: 312,5 m2
Hĺbka: 140 cm
Rozmery bazéna: 25 x 12,5 m
Objem vody: 437,5 m3

Raftaria pool

Letný dojazdový bazén s čírou ohrievanou vodou. Slúži ako dojazd k letným  toboganom Crazy River, Rollercoaster, Tripple Splash, Double Bubble, Double Fall a Free Fall.

Plocha: 380 m2
Hĺbka: 110 cm
Rozmery bazéna: 20 x 12 m
Objem vody: 264 m3 

Užívajte si Svoj karibský sen Tatralandii. Priehľadná strecha so svetelnými efektmi vyvoláva prímorskú pohodu a slnko.

Pirátska loď pod vedením kapitána Barbossa je rozdelená na dve časti: dolnú – aquamarínovú s bazénmi a vrchnú – slnečnú oddychovú časť „Palm Beach“. V spodnej časti sú umiestnené bazény pre malých aj veľkých! Dospelí si môžu užívať pohodu vo veľkom tropickom Ocean bazéne s vodnými masážami, posteľami, chŕličmi, podvodnými masážami a plaveckou časťou s protiprúdom s farebným podvodným osvetlením. Teplota vody dosahuje 32°C.

Deťom sa bude určite páčiť Detský bazén pirátov s obrím Jumbo hradom a vodnou priekopou. Privíta ich množstvo priateľských a exotických zvieratiek. Krokodíl, papagáj a vodný hadík osviežujú najmenších návštevníkov prúdmi vody, ktoré vystrekujú do výšky. Všetko sledujú dvaja zvedavci – papagáje Kiko a Zaza, ktorým sa zapáčilo v korunách kokosových paliem. Deti sa môžu vyšantiť na rôznych šmýkačkách alebo sa spúšťať po bútľavom kmeni. Obrovské hojdajúce sa melóny vás môžu prekvapiť riadnou spŕškou vody.

Na vrchnom poschodí paluby našej karibskej lodi na Vás čaká veľa možností na príjemné strávenie času v exotickom prostredí! Posedieť či poležať si môžete priamo pod palmami na pohodlných ležadlách, na hojdacích kreslách a rodinných hojdačkách. Deti určite poteší detský kútik s interaktívnym hradom a detským fitkom.

Po celodennej zábave a kúpaní v Tatralandii isto príde na rad aj hlad. Ten skvele zaženie hot-dog s čerstvou zeleninou alebo pizza priamo z pizza pece v novom Tiki Bare. Na osvieženie čerstvý fresh a zábava môže pokračovať.

Drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale. Pri nej pravé koraly, mušle a pestrofarebné rybičky.

csm_dsc_2516b_1b8c6096c8Drevená plachetnica, ktorá stroskotala na skale. Pri nej pravé koraly, mušle a pestrofarebné rybičky. Na súši vysoké palmy, v ich tieni relax na pohodlných ležadlách… Zatúžili ste aj vy aspoň na chvíľu vymeniť atmosféru všedných dní za teplo vyhriatej pláže? Nič nemožné, stačí málo a ste v tropickom raji. Už vstupný vestibul Tropical Paradise sa nesie v znamení tropického sveta. Prejdete popred repliky typických starých stavieb z Afriky a koloniálneho sveta, vystupujúcich z džungle. Chodník vedie k vraku lode, ktorá stroskotala na skalnom útese.

Plachetnica rozdeľuje Tropical Paradise na dve časti. Po jej ľavej strane je nový vodný svet štyroch bazénov. Spája ich vodná terapia – ležadlá, trysky masírujúce rôzne časti tela. Pribudla masáž chodidiel i vodná relaxačná cesta. V dvoch bazénoch nájdu návštevníci číru vodu, v dvoch dokonca morskú, vyhriatu na príjemných 34-36 stupňov. Soľ rozpustená vo vode obsahuje 32 chemických zlúčenín, ktoré blahodarne pôsobia na celé telo a majú relaxačné účinky. Terapiu morom (thalassoterapiu)  si teda môžete užívať kedykoľvek počas roka aj na Liptove.

Uprostred, na rozhraní všetkých štyroch bazénov, je Barbados bar. Originálne miešané nápoje si môžete dopriať priamo vo vode, alebo na súši. V ďalšej z nových atrakcií nájde uplatnenie aj šnorchel. Skala, na ktorej stroskotala loď, totiž ukáže v špeciálnom bazéne svoje podmorské tajomstvá. Mladí objavitelia ju oboplávajú a pri tom sa môžu ponárať za mušľami a hľadať, ktorá z nich ukrýva perlu, alebo nájsť poklad pirátov. Najväčší zážitok im však poskytne pohľad na pravý koralový útes s jeho obyvateľmi – morskými sasankami a pestrofarebnými rybičkami, ktoré žijú vo vlastnom svete akvária so šiestimi kubíkmi morskej vody.

Načerpať sily na ďalšie výpravy za karibskou faunou, či si len tak podriemať v tieni pravých paliem v niektorom zo stoviek pohodlných ležadiel, môžete v oddychovej časti Tropical Paradise. Vďaka unikátnemu strešnému plášťu sa môžete pri konštantnej teplote interiéru 30°C aj uprostred zimy opáliť. Bohatý výber karibských špecialít a nápojov ponúka reštaurácia Paradiso. Toto všetko sa do Tropical Paradise pohodlne zmestí, veď jeho plocha je o 400 m2 väčšia ako futbalové ihrisko. Mušľa, na ktorú sa podobá, je pritom len časť z toho, čo na návštevníka Tatralandie počas celého roka čaká…

Rýchla jazda, trochu adrenalínu, teplá voda, zábava s priateľmi – to je dovolenka v obľúbenom aquaparku Tatralandia.

CELOROČNÉ TOBOGÁNY:

TORNÁDO – najdlhší raftovací tobogan s vodným vírom v Strednej Európe. Vezmite svojich priateľov na bláznivú jazdu na rafte vo dvojici. Vyštartujte z veže vysokej 12 metrov, naberte rýchlosť a vyskúšajte let vo vodnej smršti, ktorá strhne každého. Odfoť sa v tobogáne.

RAPIDO – modro-fialový 90 m dlhý tobogan určite prekoná predstavy aj tých najnáročnejších nadšencov bláznivej rýchlej jazdy.

MONKEY SLIDE – nechajte sa unášať prúdom vody a vychutnajte si jedinečný pôžitok z voľnosti a hry farieb na 100 m dlhom tobogane.

JUNGLE RAFT – pohodovú jazdu na raftovacích kolesách si môžete vychutnať na rodinnom tobogane.  Tak hor sa na kolesá užívať si džungľu plnú zábavy.

BLACK & WHITE – biela a čierna sú stále v móde – nezáleží na ročnom období. Stačí naskočiť  na raft a po pozvoľnom začiatku si užívať nespútanú jazdu.

WOOD SPLASH  2 detské šmýkačky v bazéne s Jumbo hradom v krytom komplexe Ostrov pirátov z Karibiku.

LETNÉ TOBOGÁNY:

TRIO – jedinečný tobogan na Slovensku ponúka zábavu tebe a dvom ďalším osobám súčasne. Počas jazdy sedíte oproti sebe a vychutnávate si jazdu nie len smerom dole, ale aj točenie, ktoré závisí len od vašej šikovnosti.

BOOMERANG RAFT RAMP – užite si poriadny adrenalín na jedinej raftovacej U-rampe na Slovensku, v Čechách a Poľsku. Odfoť sa v tobogáne!

CRAZY RIVER – zábavný zjazd na nafukovacom kolese na „bláznivej rieke“ so sklonmi a turbulentnými prúdmi. Skúste vytvoriť reťaz s kamarátmi a vychutnajte si fantastický zážitok zo spoločnej crazy party na raftoch.

ROLLERCOASTER – otvorený raftovací tobogan s jazdou na nafukovacích kolesách pre dve a tri osoby. Hustá žlto-modrá jazda plná ostrých zákrut.

TRIPLE SPLASH – super rýchla trojdráhová šmýkačka. Podložky do ruky a pripraviť sa na poriadne preteky v trojici.

DOUBLE BUBBLE – zmerajte si sily na nafukovacích raftoch na super rýchlej dvojdráhovej šmýkačke.

FREE FALL – pocit beztiaže len pre tých najodvážnejších na najstrmšom tobogane na Slovensku.

DOUBLE FALL – tobogan s dvoma stupňami voľného pádu. Zaži dvojitý voľný pád, osobitý zážitok stavu beztiaže!

ANAKONDA – naskočte a okúste pocit voľnosti v najdlhšom tobogane na Slovensku a aj v Čechách.

TWISTER – krúti sa, kľučkuje, zatáča, kĺže. Stačí kúsok odvahy a poriadna letná jazda sa môže začať

BLACK HOLE – ČIERNA DIERA – tobogan, ktorý prekoná vaše predstavy. Stĺpy vody vás prevedú tmou až k vytúženému svetlu.

KAMIKADZE  – štyri poschodia hore a za 3 sekundy dole – odtiaľto už niet návratu, len si okúsiť pocit z rýchlosti voľného pádu.

NIAGARA – trojdráhová šmýkačka, to je výzva byť rýchlejší ako dvaja protihráči. Ľahni si na podložku hlavou dole a hurá do súťaženia. Zápolenie hlava pri hlave. Kto bude víťaz?

BANANA FUN – pohodový raftovací tobogan sprostredkuje veselú jazdou celej rodine.

BLACK MAGIC – adrenalínová strašidelná jazda na trojrafte so svetelnou show.

…a ďalšie detské tobogány.

 

CENNÍK LETO 2017

 Ďalšie atrakcie

 Surf Waves Tatralandia

Tatrapolis – svet miniatúr

Hurricane factory