Loading Udalosti
  • Táto udalosť sa skončila.

DRAČIE NOCI NA CHOPKU – Demián a zbojníci

Dračie noci na ChopkuRotunda opäť ožije tajomnými príbehmi draka Demiána!

Nenehajte si újsť už štvrtý ročník výnimočného podujatia v Nízkych Tatrách, ktorý sa uskutoční 15. 07. 2017 a 12. 08. 2017.

Príďte si užiť jedinečný a dobrodružný nočný vývoz lanovkami na Chopok zo severnej aj južnej strany so svojou rodinou. Ponorte sa do príbehu s priateľským drakom Demiánom na jeho hrade Rotunda. Užite si bohatý animačný program pre deti aj dospelých, úžasnú večernú horskú panorámu a dračie gastronomické špeciality v reštaurácii ROTUNDA v nadmorskej výške 2004 m n.m.

DEMIÁN A ZBOJNÍCI

Vyvezte sa večer lanovkami zo severnej aj južnej strany Chopka v ústrety typickým liptovským tradíciám. V reštaurácii Rotunda 2004 m n. m. vás privítajú najznámejší slovenskí valasi Maťko a Kubko s množstvom hier a úloh pre malých aj veľkých návštevníkov. Naučia vás ako sa zaháňajú či doja ovečky, rozpúta sa pátranie po zbojníckom poklade, naučíte sa typické liptovské remeslá a každý návštevník absolvuje aj školu liptovského nárečia. Samozrejme všetko pod dohľadom kamarátskeho Draka Demiána, legendárneho strážcu Demänovskej Doliny, ktorý počas Dračích nocí bude od samej radosti chrliť oheň a dym.

V Reštaurácii Rotunda 2004 m n. m si pochutnáte na gastronomických špecialitách z typickej liptovskej kuchyne ako sú bryndzové halušky, pečené buchty či chlieb s masťou a cibuľou.

  • nočné putovanie lanovkami na Chopok
  • hľadanie zbojníckeho pokladu
  • najslávnejší valasi Maťko a Kubko
  • tradičné liptovské remeslá
  • typické liptovské gastronomické špeciality
  • škola liptovského nárečia
  • drak Demián chŕliaci oheň a dym

ČAS VÝVOZOV NA CHOPOK
17.30 – odporúčame pre rodiny s deťmi do 6 rokov
19.00 – odporúčame pre rodiny s deťmi nad 6 rokov

Z dôvodu konania podujatia Dračie Noci na Chopku budú počas termínov 15.7. 2017 a 12. 8. 2017 lanovky v prevádzke v skrátenom režime do 17:00 hod. Následne od 17:30 budú premávať pre toto podujatie.Zdieľať podujatie