Liptov je ideálne miestom na rodinnú dovolenku plnú dobrodružstva a zábavy. Objavte s deťmi to najlepšie prírodné ihrisko a zároveň najväčšiu outdoorovú arénu na Slovensku. Vyskúšajte s nami jazdu na bobovej dráhe, kolobežkách, drakoch a wake boarde, premeňte sa na chvíľu na Tarzana a postavte sa skutočnému obrovi. Na Liptove sa aj nemožné stáva možným.

Truhličky s hádankou hľadajte na týchto miestach: 

Propaganda Freestyle Park
Prvý wakeboardový park v Liptove a zároveň jedinečný vodný vlek na Slovensku pre deti i dospelých, začiatočníkov i pokročilých s dĺžkou 150 m a šírkou 30 m. Odporúčame rezerváciu vopred.
20 % zľava Platí na wakeboarding – jazdenie na vode na 15 minút
ZOO Kontakt

ZOO KONTAKT vás srdečne pozýva do kontaktnej zoologickej záhrady kde sa môžete stretnúť so zvieratkami v bezprostrednej blízkosti. Už vám na hlave sedel papagáj? Držali ste niekedy v náručí činčilu? Skúsili ste niekedy zodvihnúť “polmetrovú” suchozemskú korytnačku? Viete akú huňatú srsť majú ovečky? Hladkali ste niekedy malého somárika? Nie? Tak príďte a zažijete s nami oveľa viac. GPS truhličky s pokladom:N49.103923° E19.572207° POZOR! GPS súradnice neurčujú presné miesta truhličiek. Truhličku nájdete na parkovisku pri vstupe do doliny….

Viac

Dračia veža Priehyba (1349 m n.m.)

Detská atrakcia, ktorú si môžete užiť pri zdolávaní úloh z rodinnej hry Drakoparku.  GPS truhličky s pokladom:N48.962764° E19.589432°
POZOR! GPS súradnice neurčujú presné miesta truhličiek.
Truhličku nájdete na parkovisku pri vstupe do doliny.

Viac

Ďalšie tipy

Minerálny prameň Medokýš – Jánska dolina

Na prechádzke z Liptovského Jána popod horu, cez Borovú Sihoť smerom na Liptovský Hrádok sa možete zastaviť pri prameni Medokýš a občerstviť sa jeho osviežujúcou vodou. Tento prameň patrí medzi studené, voda je s vysokým obsahom železa a ľudia si ju chodia naberať do fliaš i do bandasiek.
Prameň je aj miestom príjemných prestávok pre peších turistov, ale aj cykloturistov, pretože tadiaľto vedie pekná prírodná cestička, ktorou sa dostanete z Liptovského Jána do Liptovského Hrádku, cez hojdaciu lavicu ponad rieku Váh.

Viac

Nadina studnička

Na okraji lúky pri ceste v Jánskej doline sa nachádza studnička, ktorá sa volá Nadina studnička. Dostala meno podľa dcéry lekárnika Žufu z Liptovského Mikuláša.

Viac

Brankovský vodopád

Brankovský vodopád sa nachádza na západnom okraji Nízkych Tatier pri ústí do Revúckej doliny. Vodopád so svojou výškou 55 m je najvyšším vodopádom v Nízkych Tatrách. Zároveň sa radí do prvej päťky najvyšších vodopádov na Slovensku. Množstvo vody, ktoré preteká vodopádom je závislé od zrážok čiže aj od ročného obdobia. Brankovský vodopád a jeho okolie je od roku 1980 národná prírodná pamiatka. Patrí do Národného parku Nízke Tatry. Vodopád je aj napriek svojej významnosti málo známy návštevníkom Liptova. V zimných mesiacoch sa premieňa Brankovský vodopád na ľadovú stenu pokrytú mnohými cencúľmi a inými ľadovými útvarmi. …

Viac

Prameň Uhorčianka

Neďaleko obce Uhorská Ves sa nachádza minerálny prameň Uhorčianka. Prameň bol využívaný už od roku 1500. Na prameň sa postupom času zabudlo až do doby kedy sa začala stavať na toku rieky Váh nová vodná elektráreň. Prameň bol znovu nájdený a v roku 2012 sprístupnený verejnosti. V dnešnej dobe je miestom častých zastávok turistov a cyklistov smerujúcich do Jánskej doliny. Prameň tvorí vkusný drevený prístrešok s lavičkami. Minerálna voda z prameňa má charakteristickú nakyslú chuť.

Viac

Vodná nádrž Čierny Váh

Prečerpávacia vodná elektráreň Čierny Váh pozostáva z dvoch nádrží. Horná nádrž bola postavená na kopci v mieste nazývanom Vyšné sokoly v nadmorskej výške 1160 m. n. m.. Druhá časť elektrárne spolu s vodnou nádržou bola vybudovaná v údolí v nadmorskej výške 733 m n. m.. Prečerpávacia vodná elektráreň je najväčšou elektrárňou tohto druhu na Slovensku. Z hornej nádrže sa naskytujú panoramatické výhľady na celý región Liptov, Západné a Vysoké Tatry.

Viac