Jedinečná ZOO KONTAKT na Slovensku je miestom, kde sa návštevníci zoznámia so svetom zvierat úplne zblízka. Len v ZOO v Liptovskom Mikuláši, priamo pri obľúbenej Tatralandii, zažijú návštevníci priamy kontakt so zvieratami, ktoré sa narodili v ľudskej opatere a bez človeka by v prírode neboli schopné prežiť. V kontaktnej ZOO čaká na návštevníkov viac ako 400 zvierat, od bežných druhov až po exotické. ZOO plná zážitkov je otvorená 365 dní v roku.

Návšteva v Kontaktnej ZOO je jedinečná tým, že v sprievode ošetrovateľov sa návštevník dostane do neopakovateľného kontaktu so zvieratami, dozvie sa zaujímavosti zo života zvierat a odpovede na otázky, ktoré mnohých zaujímajú. ZOO sa nachádza pri Aquaparku Tatralandia, len 5 minút cesty autom z centra Liptovského Mikuláša a zhruba 25 minút cesty autom z lyžiarskeho strediska Jasná Nízke Tatry. V kontaktnej ZOO návštevníci spoznajú zblízka život viac ako 400 zvierat zo 115 druhov. Veľmi atraktívne je vidieť zblízka mláďatá šeliem – medveďa, leva, tigra, pumy, servala aj rysa. Nielen deti si užívajú pobyt po voliére s krotkými papagájmi, veveričkami, sysľami a svišťami. Aj opice v tejto ZOO je možné kŕmiť a spoznať tak z blízka život makakov japonských, život malpy, mačiaka či kosmáča.

Unikátna je tiež expozícia krotkých líšok, kde na návštevníkov čakajú líšky obyčajné, ale aj polárne, či fenek berberský. Austrália je síce na opačnej pologuli, ale vďaka kontaktnému výbehu s krotkými kengurami návštevníci nazrú aj do sveta týchto exotických zvierat. ZOO ponúka tiež ukážky voľného letu dravých vtákov a mnohé iného. Počas návštevy ZOO je možné zvieratá nakŕmiťodfotografovať sa s nimi, prípadne si natočiť krátke video. Deti majú možnosť zajazdiť si na koníkoch alebo poníkoch. Počet zvierat a druhov v ZOO neustále rastie.

Pre väčšie, vopred objednané skupiny, je ZOO schopná zabezpečiť odborný sprievod v poľskom jazyku.

Kontaktná ZOO sa nachádza v Liptovskom Mikuláši, v krásnom horskom regióne Liptov. Obkolesená je Nízkymi, Západnými a Vysokými Tatrami, Chočskými vrchmi a leží na severnom brehu nádrže Liptovská Mara, pri Aquaparku Tatralandia, priamo oproti Liptov Aréne. Parkovanie pre osobné automobily aj pre autobusy je možné priamo pred vstupom do areálu.