Na mieste schátranej a polozbúranej bývalej nábytkárskej fabriky s kotolňou a vysokým fabrickým komínom vznikol v Liptovskom Mikuláši architektonicky zaujímavý komplex, ktorý do tejto lokality vrátil život. Obyvatelia sa tak mohli tešiť z nového nákupného centra, ktoré uspokojuje potreby aj tých najnáročnejších zákazníkov. Centrum STOP.SHOP. Liptovský Mikuláš svoje priestory sprístupnilo dňa 11. novembra 2010, kedy sa uskutočnilo jeho slávnostné otvorenie a všetci obyvatelia a návštevníci boli srdečne vítaní.

Nové nákupno-zábavné centrum, ktoré vzniklo vďaka developerskej spoločnosti EYEMAXX Real Estate a investorovi IMMOFINANZ AG, ponúka príjemné prostredie nielen na nakupovanie, ale taktiež trávenie voľného času. Je súčasťou siete centier, ktoré boli pôvodne otvorené ako BigBox v Nových Zámkoch, Trenčíne a Poprade. Neskôr sa už jednotlivé obchodné centrá pod názvom STOP.SHOP. rozšírili doPúchova, Ružomberka, Lučenca, Zvolena, Dolného Kubína a Dubnice nad Váhom.

Rokovania o projekte nákupného centra začali v roku 2007, kedy sa mesto Liptovský Mikuláš rozhodlo nahradiť starý objekt LINAPO novým, atraktívnym centrom, s modernými a kvalitnými službami. A keďžeSTOP.SHOP. všetky tieto atribúty spĺňal, jeho výstavba mohla začať. „Spolupráca s developerom a neskoršie aj priamo s dodávateľom stavby bola veľmi ústretová. Zohľadnili sa ako pripomienky mesta, tak aj potreby obyvateľov susedného sídliska a tiež susednej strednej školy. Investor taktiež akceptoval naše požiadavky v oblasti dopravy, výsadby zelene, ako aj rekonštrukciu chodníka na ulici Garbiarska,” hovorí Ing. arch. Pavel Bobák, zástupca primátora mesta Liptovský Mikuláš.

Obchodno-nákupné centrá tohto druhu majú pozitívnu odozvu práve v mestách nad 20.000 obyvateľov. Štandardne majú rozlohu 5.000 až 8.000 m2 a nachádzajú sa na okrajoch miest. V Liptovskom Mikuláši sa však STOP.SHOP. LM týmto parametrom vymyká – je netradičný nielen svojou plochou (cca 13.000 m2), ale aj kombináciou retail parku s nákupnou galériou. Navyše sa nachádza v centre mesta. „V Liptovskom Mikuláši sa nám podarilo vybudovať nielen najväčšie nákupné centrum v tomto meste, ale vďaka jeho umiestneniu sa stalo ľahko dostupné pre všetkých obyvateľov” hovoria zástupcovia spoločnosti EYEMAXX Real Estate. Návštevníkom navyše ponúka celkovo 383 parkovacích miest – 141 v podzemnej garáži a zvyšok na vonkajšom parkovisku.

Otvorenie nového nákupného centra malo niekoľko významných benefitov. Okrem toho, že tu našlo prácu okolo 200 ľudí, pritiahlo do mesta mnoho ďalších návštevníkov. To, samozrejme podporilo aj rozvoj cestovného ruchu v regióne a nepriamo prispelo k prosperite jestvujúcich, prípadne novovzniknutých prevádzok v meste.

A aká je ponuka centra STOP.SHOP. LM? Pod jednou strechou sa nachádza viac ako 40 obchodných značiek. Vďaka medzinárodnému know-how sa developerovi podarilo sem umiestniť aj také značky akoC&A, COOP Jednota TEMPO supermarket, New Yorker, SPORTISIMO.SK, GATE, Orange, EXIsport, dm drogerie markt, TAKKO Fashion, DEICHMANN, lekáreň SUNPHARMA, KiK, kvetinárstvo VICTOR, OKAY elektro, Vee shop/O´Neill, Kreatívne papiernictvo a veľa ďalších.

Okrem toho ponúka široké možnosti stravovania v 4 fast-foodových prevádzkach (pizza, tradičné jedlá a menu, vietnamská kuchyňa či kebab), ale aj fit fresh bar s čerstvými ovocnými a zeleninovými šťavami, autoumyváreň v podzemnej garáži, cestovnú agentúru a iné prevádzky.

Tešíme sa na Vašu návštevu.