Liptovský Mikuláš – centrum mestského turizmu Liptova! Pre návštevníkov je najatraktívnejšie historické centrum mesta, kde aj Vy môžete objaviť jeho 11 NAJ zaujímavejších miest. Free Wifi ZónaNeprehliadnuteľnou dominantou a najväčšou ranogotickou stavbou mesta je Kostol sv. Mikuláša , ktorý je zároveň aj najstaršou stavebnou pamiatkou mesta. Určite nevynechajte návštevu Múzea Janka Kráľa, ktoré dokumentuje bohatú históriu mesta, Synagógu  či tretiu najstaršiu galériu Slovenska – Liptovskú galériu P. M. Bohúňa. Galéria Centrum Kolomana Sokola  je poctou životu a dielu významného grafika a maliara Kolomana Sokola. Od januára 2016 po rozsiahlej rekonštrukcii je znovuotvorené Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva – jediné celoslovenské špecializované múzeum, ktoré ukrýva také rarity ako sú kostra jaskynného leva či model meteoritu.

7_velky_SJVšetky tieto atraktivity môžete spoznávať aj s turistickým sprievodcom. Vybrať si môžete zo 7 tematických prehliadkových trás plných zaujímavostí, faktov i kuriozít. Každá trasa predstavuje pútavé hodinové rozprávanie s viacerými zastaveniami. Patria k nim trasy 11 NAJ historického centra Liptovského MikulášaPrvenstvá mikulášskeho turizmuMíľniky mikulášskej histórieMikulášske tradícieMikulášski umelciJánošikova cesta a Mikulášski židia. Výklad prostredníctvom audiosprievodcu si môžete vypočuť v Kostole sv. Mikuláša a v Synagóge, ktoré sú v júli a v auguste otvorené pre verejnosť.

appka_velka_sjBEZPLATNÁ TURISTICKÁ APLIKÁCIA Liptovský Mikuláš poskytuje interaktívnou formou ponuku atraktivít, produktov a služieb v meste. Pomocou jednoduchej navigácie užívateľ získa aktuálne informácie o turistickej ponuke, audiosprievodcu, kalendár podujatí, programy na mieru, sprievodcovské služby…

S mestom sa spája aj množstvo výnimočných osobností, ktoré sa preslávili v rôznych oblastiach: vo vede a technike (Aurel Stodola), umení (Martin Martinček, Dušan Pálka, Janko Alexy, Koloman Sokol), literatúre (Milan Rúfus, Ivan Laučík, Janko Kráľ) či politike (Vladimír Krivoš, Martin Rázus)… Mnohé z týchto mien nájdete v tmavej žule Fontány Metamorfózy, ktorá je poctou významným mikulášskym rodákom a jej okolie je obľúbeným miestom oddychu.

Historické centrum je pešou zónou s obchodmi, reštauráciami, kaviarňami a počas celého roka ožíva mnohými podujatiami. Tradičné sú Stoličné dni, Mikulášske leto, Mikulášsky jarmok či Švábkafest. Liptovský Mikuláš je známy i kultúrnym podujatím Mosty – Gesharim a súťažnou prehliadkou pantomímy a pohybových divadiel PAN.

Mesto žije aj športom. Výborné podmienky sú tu pre hokej, futbal, volejbal, kulturistiku, bikros, tenis a vodný slalom. Každoročne sa v Areáli vodného slalomu Ondreja Cibáka konajú preteky vo vodnom slalome. Priamo historickým centrom vedie cyklistický pruh, ak sa však chcete vyhnúť ruchu mesta, určite zavítajte na obľúbený cyklochodník, ktorý vedie v dĺžke viac ako 3 km po brehu rieky Váh (od Palúčanského mosta po most v Okoličnom).

Pozrite si virtuálnu prehliadku mesta Liptovský Mikuláš.

Buďte informovaní o aktuálnom dianí a novinkách v Liptovskom Mikuláši a prihláste sa ešte dnes na odber newslettera, alebo sa staňte našim fanúšikom na facebooku!

Kalendár Podujatí

Kalendár Podujatí

deti_velky_SJ

Dobrodružstvá s Mikulášom

Hľadáš odpoveď, ako a kde sa zabaviť? Zábava, adrenalín, história a poznanie, oddych či pokojná prechádzka s nádhernými výhľadmi, to všetko môžeš aj so svojimi rodičmi v Liptovskom Mikuláši zažiť!

 

as