Či ste s priateľmi, rodinou, lyžiar expert alebo začiatočník, stredisko Jasná Nízke Tatry ponúka aktivity a nádherné prostredie, ktoré si zamilujete. Stredisko sa nachádza v pohorí Nízke Tatry, ktoré je súčasťou národného parku NAPANT. Masív Nízkych Tatier sa tiahne stredným Slovenskom v dĺžke 82 km smerom východ – západ medzi malebnými údoliami Váhu a Hrona. Najvyšší vrchol je Ďumbier 2043 m n.m., druhý najvyšší vrchol je známy lyžiarsky a turistický kopec Chopok 2024 m n.m.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna s výbornými podmienkami pre zimné športy na Slovensku ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Na vrchol Chopku sa dopravíte najmodernejšími lanovkami Funitel alebo 15-miestnou kabínkou. Stredisko ponúka 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, vhodných pre začiatočníkov, rodiny s deťmi, pokročilých lyžiarov a aj na usporiadanie pretekov svetovej úrovne. Moderný zasnežovací systém v dĺžke takmer 30 km poskytuje garanciu snehu minimálne 5 mesiacov v roku. Milovníci divokej jazdy si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Večer sa v Jasnej lyžuje na dvoch osvetlených zjazdovkách. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Na Chopku premáva 30 lanoviek a vlekov s prepravnou kapacitou viac ako 30 000 osôb za hodinu.

Fresh Track vám poskytne mimoriadny zážitok z lyžovačky na prázdnych zjazdovkách. Zalyžujte si spolu s profesionálnym sprievodcom ešte pred oficiálnym spustením lanoviek!

Okrem perfektne upravených tratí, vývozu lanovkou a sprievodcu sú v cene zahrnuté aj raňajky v horskej reštaurácii priamo na svahu vo výške 2 004 m.n.m – Rotunda Restaurant a testovanie lyží Völkl. Užite si aktívne ráno a oddýchnite si pri chutných raňajkách a šálke horúceho nápoja – raňajky – originál Spišské párky s horčicou, šunka, syr, saláma, maslo, čerstvá zelenina, čaj, káva.

Kedy: Každý utorok a sobotu v čase 7:30 – 9:00 hod.

Harmonogram:

Nástupné miesto Záhradky:
7:00 Vyzdvihnutie lyží značky Volkl na testovanie ZADARMO v požičovni vedľa pokladní na Záhradkách
7:20 Stretnutie s lyžiarskym sprievodcom pri pokladniach na Záhradkách, organizačné informácie
7:30 Nástup na sedačku B2 Záhradky – Priehyba a jazdenie
Nástupné miesto Biela Púť:
7:10 Nástup na sedačku B3 Biela Púť – Jasná, prestup na Twinliner A4 Jasná – Priehyba, následné zlyžovanie na Záhradky
7:30 Nástup na sedačku na Záhradkách
Nástupné miesto Srdiečko:
7:30 Nástup na Srdiečku B6
7:40 Nástup na A2 Kosodrevina – Chopok, presun na sever
– Prípadne po dohodnutí Fresh Track na Juhu – jazdí kabína Kosodrevina – Chopok

Kde: Lyžuje sa z Chopku na južnú aj severnú stranu – zjazdovky 33a, 1c, 11a, 11 a 1b. Zjazdovky sa vyberajú vždy podľa snehových podmienok. V prípade podmienok, ktoré neumožňujú lyžovačku z Chopku sa lyžuje na 6-sedačkovej lanovke na Záhradkách.
Pri organizovanej skupine je nástup možný aj z južnej strany Chopku.

Cena:
29€ / osoba (všetky vekové kategórie).
24€ / osoba v online e-shope
Aktivita vhodná pre dobrých lyžiarov, ktorí si vychutnajú jazdu carvingom po rannom “manchestri” (jazdí sa v rýchlom tempe, vrátane čiernych zjazdoviek).

Minimálny počet klientov pre konanie Fresh Tracku je 10 osôb.V prípade, že máte záujem lyžovať v stredisku počas celého dňa, doplatkový celodenný lístok získate len za 25€/osoba

Večerné lyžovanie je v prevádzke na zjazdovke Biela Púť 13 s dĺžkou spolu 990 m, denne od 18:00 do 21:00 hod. K dispozícii je sedačková lanovka Biela Púť-Jasná B3. Počas večerného lyžovania je vám k dispozícii aj aprés-ski bar na dojazde zjazdovky Biela Púť, kde zrelaxujete a naberiete nové sily pri dobrej hudbe a drinkoch. Prevádzku večerného lyžovania, ktorá závisí od snehových podmienok, si môžete overiť na telefónnom čísle Infocentra 0907 88 66 44, v čase 8:00 až 16:30.

Využiť môžete služby požičovne Tatry Motion na Bielej Púti. Je možné si zapožičať kompletnú lyžiarsku výstroj, sánky, korčule, ale aj funtools – snowbike, skifox, snowscoot. Alternatívou večerného lyžovania môže byť netradičný zážitok spojený s nočnou jazdou na ratraku a top kulinárskym zážitkom na svahu vo Von Roll Restaurant – Tatranská večera zážitkov. Alebo sa pohodlne vyvezte lanovkou a vybláznite sa na sánkach na upravovanej, osvetlenej dráhe Jasná-Biela Púť. Nočná sánkovačka – pre všetkých tých, čo sa cítia mladými.

Jasná Nízke Tatry ako najväčšia lyžiarska aréna na Slovensku a špička freeridových stredísk v strednej Európe, s výbornými podmienkami pre zimné športy ponúka na severnej i južnej strane Chopku nekonečné možnosti aktivít, zábavy a aktívneho oddychu. Okrem 49 km perfektne upravených zjazdoviek rôznych obtiažností, je Jasná vyhľadávaná pre široké možnosti freeride jazdenia. Milovníci freeride si prídu na svoje v mnohých freeridových zónach a v skvelom snow parku. Vybudovaním kabínkových lanoviek zo severnej (A1 Funitel) aj južnej strany (A2 Chopok Juh) vzniklo prepojenie týchto zón počas celej zimnej sezóny. Freeride sa tak stal ešte viac dostupnou alternatívou lyžovania v Jasnej.

Juh a sever Chopku majú pritom úplne odlišný charakter. Skúsení freerideri dajú prednosť prudkým žľabom na severe, začiatočníci a fajnšmekri ocenia prašanové pláne na juhu. Jasná jednoznačne najväčším a najlepšie dostupným freeride strediskom na Slovensku. Dĺžka zimnej sezóny je spravidla od začiatku decembra do konca apríla. Freeride areál na Chopku je aj dejiskom medzinárodných pretekov CGC JASNA ADRENALIN FWQ, ktoré sú zaradené do svetovej freeride série.
FREERIDE MANUÁL STIAHNETE TU