Poľnohospodárske družstvo Važec vzniklo už v roku 1960 a nachádza sa na severe Slovenska v nádhernej oblasti medzi dvoma národnými parkami – Tatranský národný park (TANAP) a Národný park Nízke Tatry (NAPANT). Časti oboch chránených území sa dokonca rozkladajú aj na pôde družstva.

Ekologické hospodárstvo či hospodárenie priateľské k prírode je nám blízke aj z týchto dôvodov a od roku 2005 sme certifikovanou EKO farmou.

Vzhľadom na fakt, že priemerná nadmorská výška pôdy družstva je 1 000 m.n.m., sústredíme sa na chov kráv a oviec. O viac ako 1000 kráv a 1000 oviec sa staráme v duchu ekologického hospodárstva na viac ako 2 000 ha a BIO kvality sa držíme aj pri vlastnej výrobe syrov, bryndze či ďalších výrobkov z kravského a ovčieho mlieka.

Naša predajňa priamo pred družstvom je veľmi obľúbenou zástavkou pre návštevníkov nedaľekej Važeckej jaskyne a aj pre tých, čo pravidelne cestujú severnou diaľnicou D1.

Len 3 minúty trvá cesta z diaľnice ku našej predajni, kde vás čakajú čerstvé a fantasticky chutné BIO syry, korbáčiky, parenice, bryndza či tradičná žincica a zákvas z kvalitného tatranského mliečka.